Turecko je veliká země a počasí je tu tedy značně rozmanité. Jinak je samozřejmě v horách, v okolí Istanbulu nebo na pobřeží. Oblasti Turecké a Egejské riviéry leží v mírném podnebném pásu. Znamená to tedy horká léta a vlhké, deštivé zimy. Kdy je tedy nejvhodnější doba pro cestování do Turecka?

Na jaře za poznáním

Pokud není vaším cílem jen relaxování na pláži, ale chcete zemi také poznávat, pak do Turecka přijeďte na jaře. V dubnu a květnu je už počasí relativně stálé, teploty se pohybují okolo 20-25 °C, a i v moři se vykoupete. To mívá teplotu okolo 20 °C. Navíc tu není tak vysoká vlhkost vzduchu.

Koupací sezóna

Do Turecka se ale jezdí hlavně za mořem. Pro plážové radovánky je ideální doba od poloviny května do poloviny října. Pak se začíná ochlazovat a hlavně na podzim už více prší.

V letních měsících na Egejské riviéře bývá příjemně,  teploty se tu pohybují okolo 28 - 30 °C, na Turecké riviéře je mnohem tepleji. Tam v červenci a srpnu hodnoty překračují i 35°C, navíc je tu vysoká vlhkost vzduchu. Navíc tu prakticky vůbec neprší.

Vyhněte se komárům

Díky již zmiňované vysoké vlhkosti se tu v létě velice daří komárům. Ti mohou dovolenou samozřejmě značně znepříjemnit. Pokud se jim chcete vyhnout, vydejte se do Turecka do poloviny června nebo pak v září.